Bądź reżyserem sceny nr 11 | Panna Wolna

Panna Wolna koncert sala prób dom kultury świt
13 maja o godz. 18 widzimy się w warszawskim Domu Kultury Świt na koncercie „Panna Wolna”. To już wiecie! Bilety możecie kupić tutaj (specjalna cena w czasie premiery: 25 zł). Nie wiecie jednak, że widzowie będą reżyserować scenę nr 11.Magdalena Kaśka Mańkowska, autorka scenariusza: – Dokładnie tak jak w życiu, to my decydujemy, jak zachowamy się w obliczu radości, jak i tragedii. My reżyserujemy każdą chwilę naszego życia. Mamy większy wpływ, niż sami siebie o to podejrzewamy. Tę skalę wpływu możemy lepiej dostrzec, gdy jesteśmy razem. Sala zmieści 360 osób, to już całkiem duże grono towarzyszy, z którymi możemy zmieniać świat. Na jaki? Na taki, w którym jest nam dobrze, ale też bezpiecznie.Przypomnijmy, koncert „Panna Wolna” jest zainspirowany grafiką, którą stworzył Andrzej Pągowski. Na scenie będą genialni muzycy, którzy grali już na imponujących estradach. Są to: 
  • Anastasija Litvinyuk – piano
  • Igor Hnydyn – drums
  • Roman Chraniuk – bass
  • Anna Hnydyn – vocal (7-letnia córka Anastasiji i Igora)
  • Dorota Kopka – prowadzenie i vocal
Mańkowska: – Chcemy, żeby jak najwięcej osób w Polsce mogło przeżyć emocje, które powstają podczas koncertu „Panna Wolna”, będziemy więc podróżować do mniejszych i większych miejscowości.  To jest nie tylko nasz protest przeciwko wojnie w Ukrainie, przemocy wobec kobiet w Polsce czy też kryzysowi klimatycznemu, ale jest to sposób, by nas obudzić, by zarazić sprawczą energią zmiany. Każdy z nas boryka się z codziennością. Każdy ma swoją historię. Każdy też słyszy historie, które go poruszają. Nie zawsze wiemy, jak sprawić, by zakończenie tych historii miało większe znaczenie. Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org: – Będę jednym z 360 widzów podczas koncertu Pana Wolna i już nie mogę się doczekać. Nie znam scenariusza, ale wiem, o czym głośno chcę krzyczeć: „Nie bądź obojętny!”. Panna Wolna idzie ręka w ręką (a czasem, jeśli oboje chcą, to za rękę) z Panem Wolnym. Wolność to przywilej, ale też odpowiedzialność. Mamy sporo do zrobienia na Planecie Ziemi. To mit, że Planeta nas potrzebuje. Ona sobie nieźle da radę bez nas. Ludzie natomiast nie mają Planety B. Jakie będzie zakończenie? Nie mogę się już doczekać, aż będę współtworzył scenę nr 11. I jako reżyser tej sceny chciałbym, żeby ludzie nareszcie nauczyli się być razem. Razem możemy więcej, jeśli nie wszystko. Ambasadorką koncertu Panna Wolna jest ukraińska dziennikarka Lesya Vakulyuk, która relacjonuje wojnę w Ukrainie. Jej słowa wybrzmią w jednej ze scen. Mańkowska: – Czy to dobrze, że łączymy tyle różnych tematów w jednym koncercie? Tak! Musimy się nauczyć szukać punktów wspólnych, bo po drugiej stronie skali jest znieczulica. Słyszymy tyle trudnych informacji, że one są coraz mniej szokujące, uodparniamy się. A to nie chodzi o to, by zamykać serca, tylko by zrozumieć, co jako sprawczy człowiek mogę zdziałać. I zrobić tyle, ile mogę. Czasem jest to miły komentarz i udostępnienie posta, czasem przygarnięcie rodziny uciekającej przed wojną, czasem zawiadomienie policji, gdy słyszymy cierpienie sąsiadki za ścianą, a czasem zakręcanie wody, solidne segregowanie śmieci i gaszenie światła, gdy wychodzimy z pokoju. Ten świat potrzebuje działania. Chcę działać. I takich osób jest mnóstwo. Poznamy się podczas koncertów i wierzę, że dzięki social mediom zostaniemy w kontakcie. Facebook: Wydarzenie Facebook: Grupa Bilety można kupić tutaj  Fundacja EcoEvolution.org w ramach projektu Galeria Czystej Sztuki ma marzenie, by trafiać do serc i mobilizować ręce do pracy na rzecz ludzi i Planety. Sztuka motywuje, inspiruje, szokuje i pomaga w codziennej pracy. Mamy wiele do zrobienia. EKOmural „Panna Wolna” namalowany przy ul. Radzimińskiej 140 w Warszawie oficjalnie zainaugurował tę miejską Galerię. Namalowanie muralu sfinansowała Grupa RW – MalujemyMurale.pl, a było to możliwe dzięki udostępnieniu ściany przez warszawską dzielnicę TargówekKoncert „Panna Wolna”
NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,