EcoEvolution jutro zaczyna się dziś

No to zaczynamy: dzień dobry!

Kilka lat przygotowywań. Mnóstwo pomysłów do wdrożenia. Chcemy działać w stylu eko. I oto jest EcoEvolution.org. To przestrzeń, by rozmawiać, jak udoskonalać nasze środowisko. Co zrobić, byśmy mogli oddychać pełną piersią.

Naukowcy, genialne umysły, odkrywcy na całym świecie: w garażach, laboratoriach, ale i dużych fabrykach wpadają na rozwiązania, które mają moc ulepszania.

EcoEvolution.org wyszukuje takie smaczki i robi wszystko, by nie wylądowały w szufladzie, ale by mieszkańcy dużych aglomeracji mogli z nich korzystać.

Pomysł, który nie jest wdrożony, jest wart co najwyżej 1 zł. Nikomu nie służy. Nic nie zmienia. Co więc zrobić, by te „game-changing” projekty zobaczyły światło dzienne?

Spotykamy się w studio strategicznym Eco Evolution i układamy plan, który pod surowym nadzorem jest krok po kroku realizowany.

Część projektów finansujemy ze środków własnych, do części szukamy finansowania zewnętrznego. Te ważne projekty są w pierwszej fazie objęte umową o poufności, dlatego nie zawsze możemy je w początkowej fazie opisywać, ale i na to przyjdzie czas.

Rok 2020 to rok szczególny. Sprawdziło się powiedzenie: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Żyjemy. Podjęliśmy kluczową decyzję, nie czekamy ani dnia dłużej, świat potrzebuje działania tu i teraz.

W tym roku skoncentrujemy się na jakości powietrza. Przeprowadzimy ogólnopolską kampanię, która będzie pokazywała włodarzom miast, deweloperom, architektom, ale przede wszystkim mieszkańcom, jakie świat wymyślił już rozwiązania i które z nich można uwzględnić projektach. 

Ta strona to nasza najważniejsza przestrzeń w internecie. Zaglądajcie, co jakiś czas, albo i częściej.

Paweł Lisowski, autor projektu EcoEvolution.org, który jest realizowany przy stowarzyszeniu Re:kreatywa 

Projekt wspierany przez partnera strategicznego: Grupa RW

Chcę umówić się na spotkanie

Warto przeczytać

Eko Mural Kazimierza Deyny powstał przy współpracy z EcoEvolution.

300 mkw. muralu jest pomalowane farbą antysmogową KNOxOUT.

1 mkw. pokryty farbą KNOxOUT redukuje liczbę tlenków azotu o 0,44 g. Porównując: jedno średniej wielkości drzewo filtruje dziennie 0,42 g powietrza.

Można sobie łatwo wyobrazić, że 300 mkw. muralu, to tak jakby posadzić park z 300 drzewami. 

Informacja prasowa. Czytaj więcej