EcoEvolution jutro zaczyna się dziś

Planeta Ziemia to jedyna planeta, jaką znamy, na której występuje życie. 

Geolodzy czy chemicy teoretycznie mogliby pracować w każdym miejscu w galaktyce, ale biolodzy tylko tu, na Ziemi. To najlepsza Planeta, jaką zna ludzkość. To nasz jedyny dom. Nie ma wersji B.

Kryzys klimatyczny wywołali ludzie i ludzie mogą go też zatrzymać. Dlatego ekologia to słowo, które odmieniamy przez wszystkie przypadki. Nie ma jednak ekologicznych zachowań bez człowieka. 

Nie chcemy pouczać. Chcemy inspirować. Nie zamierzamy się wymądrzać. Chętnie słuchamy, ale wiemy też, że trzeba działać, by zapobiegać. 

Czołowym projektem Fundacji EcoEvolution.org jest Galeria Czystej Sztuki. Malujemy przejmujące EKOmurale w całej Polsce. Ale, by sztuka mogła oddziaływać na serca, łączymy ją też z muzyką i słowem. 

Przedstawienie muzyczne “Panna Wolna” ma swoją premierę 6 maja 2022.

EcoEvolution.org to przestrzeń, by rozmawiać, jak udoskonalać nasze środowisko. Co zrobić, byśmy mogli oddychać pełną piersią.

Naukowcy, genialne umysły, odkrywcy na całym świecie: w garażach, laboratoriach, ale i dużych fabrykach wpadają na rozwiązania, które mają moc ulepszania.

EcoEvolution.org wyszukuje takie smaczki i robi wszystko, by nie wylądowały w szufladzie, ale by mieszkańcy dużych aglomeracji mogli z nich korzystać.

Paweł Lisowski
prezes Fundacji EcoEvolution.org

Projekt wspierany przez partnera strategicznego: Grupa RW

Paweł Lisowski prezes Fundacji EcoEvolution.org

Warto przeczytać

Eko Mural Kazimierza Deyny powstał przy współpracy z EcoEvolution.

300 mkw. muralu jest pomalowane farbą antysmogową KNOxOUT.

1 mkw. pokryty farbą KNOxOUT redukuje liczbę tlenków azotu o 0,44 g. Porównując: jedno średniej wielkości drzewo filtruje dziennie 0,42 g powietrza.

Można sobie łatwo wyobrazić, że 300 mkw. muralu, to tak jakby posadzić park z 300 drzewami. 

Informacja prasowa. Czytaj więcej