Galeria Czystej Sztuki dołącz!

Uruchamiamy międzynarodowy projekt, w ramach którego zmieniamy ściany budynków w oczyszczacze powietrza zasilane słońcem.  Chcielibyśmy dziennie filtrować miliardy metrów sześciennych powietrza. 

Jak to jest możliwe? Zespół brytyjsko-filipiński już 13 lat temu wymyślił, jak ukryć oczyszczacz powietrza w… farbie! Przez te wszystkie lata owa technologia była badana i została uznana jako bezpieczna i efektywna. A przede wszystkim ekologiczna.

Galeria Czystej Sztuki  łączy samorządowców, mieszkańców i artystów. Czyścimy powietrze z groźnych zanieczyszczeń, jakimi są np. tlenki azotu.

Miejska galeria ekologicznych murali  wspiera budowę społeczeństwa obywatelskiego i tworzy smart miasta, w których zdrowiej się żyje!

Dlaczego?

W centrach miast widzimy zdecydowanie więcej betonowych ścian niż drzew. Zamieńmy więc wszystkie te ściany w oczyszczacze powietrza zasilane słońcem.

Największy EKOmural czyszczący powietrze powstał na Filipinach w 2009 roku. Czyści powietrze do dziś.

Galeria Czystej Sztuki

Antysmogowa farba elewacyjna KNOxOUT

W KNOxOUT znajduje się technologia CrystialActiv, dzięki której owa farba - zachowując właściwości najwyższej jakości farby - może skutecznie redukować zanieczyszczenia w powietrzu.

6 000 000 osób rocznie przedwcześnie umiera tylko dlatego, że żyje w miejscu, w którym oddycha fatalnej jakości powietrzem. To dane ONZ.

Twórzmy więc smart miasta! W przyszłości miasta mają szansę być bardziej ekologiczne niż wieś. Stanie się tak dlatego, iż więcej osób będzie żyło na 1 mkw. Będziemy emitować mniej zanieczyszczeń, a te które będą powstawać, będziemy skutecznie redukować.

Planeta nas potrzebuje

biale_ic1

Zmiana klimatu nie poczeka. Chrońmy siebie. Korzystajmy z technologii, które są już dostępne.

biale_ic2

Malujmy ściany na jasne kolory. 
W ten sposób możemy obniżyć temperaturę w centrach miast.

biale_ic3

Oddychajmy pełną piersią. Nie ma jednego, cudownego rozwiązania, ale wiele małych kroków może uchronić przed utratą zdrowia.

Jak Galeria Czystej Sztuki będzie się rozwijać?

Wiosna 2022: miasta zgłaszają ściany przy ruchliwych ulicach, które chcą zamienić w oczyszczacz powietrza zasilany słońcem

Wiosna/Lato 2022: równocześnie artyści tworzą autorskie dzieła, które namalujemy na EKOmuralach

Jesień/Zima 2022: 
Działamy dalej! Malujemy. Komunikujemy. Organizujemy. 

2023 rok: Mamy nadzieję, że będziemy mogli podróżować już szlakiem miejskich EKOmurali redukujących zanieczyszczenia powietrza 

Jak dołączyć do Galerii Czystej Sztuki?

Miasta

Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać. Miasta typują ściany przy ruchliwych ulicach. 

Artyści

Również: wystarczy do nas zadzwonić lub napisać. Sztuka jest nam potrzebna tak samo, jak dobrej jakości powietrze.

Sponsorzy

Do Galerii Czystej Sztuki mogą dołączać również firmy. Razem osiągniemy bardziej spektakularne efekty.

Media

Jeśli chcieliby Państwo współpracować z nami jako partner medialny, również serdecznie zapraszamy!

Potrzebujemy innowacji!

W ciagu ostatniej dekady obserwujemy gigantyczny postęp w medycynie. Leczymy choroby, które jeszcze jakiś czas temu miały status nieuleczalnych. 

Taki przełom wydarza się nie tylko w medycynie, ale także w laboratoriach chemicznych. W latach 70. brytyjscy naukowcy odkryli, że nano dwutlenek tytanu może zmniejszać zanieczyszczenia w elektrowniach. Ponad 40 lat później wspólnie z filipińskim zespołem zaczynają się zastanawiać, czy tę samą technologię można zastosować w farbie. Próbują. Nie jest to łatwe. Nano-TiO2 szybko się zbryla, a wtedy traci swoje właściwości czyszczenia powietrza. Po wielu próbach udało się. Opatentowali tę technologię jako CrystalACTIV. Nano-TiO2 pełni funkcję fotokatalizatora – pod wpływem słońca inicjuje proces redukowania zanieczyszczeń, ale nie zużywa się w trakcie reakcji chemicznych. Zwykły deszcz może spłukać pył osadzający się na ścianie. Tak działa zwykła-niezwykła farba ekologiczna KNOxOUT.

Cena jest przystępna. A biorąc pod uwagę fakt, że farba ma właściwości samoczyszczące i rzadziej ją odmalowujemy, to staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

dbajmy o centra miast! zamieńmy beton w oczyszczacz powietrza

Czy można ufać technologii CrystalActiv?

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Johnson’em Ongkong’iem, który zainicjował stworzenie farby KNOxOUT – link 

Im więcej artystycznych EKOmurali tym lepiej! Jedno średnie drzewo redukuje 0,42g tlenków azotu, a jeden mkw. ściany pomalowanej farbą KNOxOUT redukuje 0,44g tlenków azotu. Dziennie.

Choć pomaluj moje miasto,
a będzie czystsze powietrze!

Dołącz. Weź pędzel do ręki i maluj, a farba w Twoim imieniu rozprawi się ze szkodliwymi tlenkami azotu. 

Nasz sprzymierzeniec: ultradrobny dwutlenek tytanu. 
Nasi przeciwnicy: zanieczyszczenia powietrza i miejskie wyspy ciepła.

Jak dołączyć do Galerii Czystej Sztuki?

Niżej załączamy formularz dla Miast – tam znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje, które są potrzebne do uruchomienia projektu. Można się z nami również bezpośrednio skontaktować. 
O kontakt bezpośredni prosimy także artystów

Ola tel. 
789 010 283 |  Paweł, tel. 790 897 789
galeria@ecoevolution.org 

 

Pobierz materiały

Pobierz

zgłoszenie miejscowości do udziału
w Galerii Czystej Sztuki

Pobierz

prezentację PDF
w Galerii Czystej Sztuki

Link do wyświetlania prezentacji
na dowolnym ekranie

Paweł Lisowski prezes Fundacji EcoEvolution.org

Eko News