Rusza EcoEvolution.org

Start projektu EcoEvolution.org

Dziś startuje również projekt EcoEvolution.org, który ma za zadanie doprowadzić do tego, by 10 km powierzchni pomalować ekologiczną farbą oczyszczającą powietrze. To pozwoli na przefiltrowanie 30 000 000 metrów sześciennych powietrza.

Owe symboliczne 10 km to część kampanii informacyjnej, która pokazuje, że są już dostępne innowacyjne, bezpieczne technologie, wspierające współczesnego człowieka.

Licznik ruszył. Pierwsze 300 mkw. już redukuje szkodliwe tlenki azotu. 


Więcej o eko muralu z wizerunkiem Kazimierza Deyny piszemy tutaj.

 

Szacunek do ludzi, ale również do środowiska
Kazimierz Deyna to legenda. Kibice nie tylko wspominają swojego idola, ale również przyczynili się do tego, że na warszawskim Ursynowie powstaje ogromna ściana, która dosłownie czyści powietrze. A to znaczy, że patrząc na portret wybitnego, polskiego piłkarza, możemy wspominać jego genialne akcje na boisku, ale również powinniśmy wiedzieć, że robimy ważną rzecz, obniżamy zanieczyszczenia w powietrzu. Jakość powietrza jest jednym z głównych problemów środowiskowych. Czujemy, że powietrze nie jest krystaliczne. Największe zanieczyszczenia powodują spaliny z aut osobowych, zły opał, z którego korzystamy ogrzewając mieszkania, no i oczywiście przemysł. Bardzo ważne są drzewa. Są jednak takie miejsca, gdzie nie ma już wolnej przestrzeni, by zasadzić ich wystarczająco dużo. Dlatego uruchamiam projekt EcoEvolution.org. To będzie ekologiczne, społeczne studio kreatywne, które ma podpowiadać, jak możemy chronić środowisko. Zaczynamy od 10 km pomalowanych farbą antysmogową. Środowisko i zdrowie mamy tylko jedno.

NEWS

Podobne

Sonko eko mural w Warszawie

Sonko. Podsumowanie kampanii

Grupa RW przeprowadziła kampanię muralową dla Sonko Sp. z o.o. Fundacja EcoEvolution.org jest odpowiedzialna za audyt ekologiczności podejmowanych działań. Przeprowadziliśmy audyt odnośnie śladu węglowego oraz