Eko Murale

Murale ozdabiają miasta, fabryki, tereny przy głównych arteriach komunikacyjnych, a co jeśli powiemy, że murale mogą jednocześnie oczyszczać powietrze?

Murale to lubiana przez mieszkańców forma artystycznej wypowiedzi. Twórcy poruszają często ważne społecznie tematy. Teraz owe murale mogą nie tylko „mówić” o istotnych zagadnieniach, ale również oczyszczać powietrze. 

Jak to jest możliwe, że farba oczyszcza?

W Polsce od kilku miesięcy (a na świecie od 2008 roku) dostępna jest farba KNOxOUT

BOYSEN® KNOxOUT ™ to pierwsza na świecie farba oczyszczająca powietrze z technologią fotokatalityczną CristalACTiV ™.

Pod wpływem promieniowania słonecznego (promieniowania UV) zawarty w farbie fotokatalizator przyczynia się do rozkładu szkodliwych zanieczyszczeń powietrza i przekształcania ich w mniej szkodliwe substancje.

Każda powierzchnia pokryta KNOxOUT™ staje się aktywną powierzchnią oczyszczającą powietrze, która pomaga chronić ludzi przed szkodliwymi związkami chemicznymi.

Fotokataliza zapewnia również KNOxOUT™ właściwości samoczyszczące, przeciwbakteryjne i dezodoryzujące.

BOYSEN® KNOxOUT™ sprawdza się najlepiej na obszarach o wysokim poziomie tlenków azotu (NOx), takich jak parkingi wewnętrzne oraz domy i budynki zewnętrzne na obszarach miejskich.

20 proc. zysków ze sprzedaży farby jest przekazana dla Fundacji EcoEvolution. 

 

NEWS

Podobne

Sonko eko mural w Warszawie

Sonko. Podsumowanie kampanii

Grupa RW przeprowadziła kampanię muralową dla Sonko Sp. z o.o. Fundacja EcoEvolution.org jest odpowiedzialna za audyt ekologiczności podejmowanych działań. Przeprowadziliśmy audyt odnośnie śladu węglowego oraz