Eko Murale

Murale ozdabiają miasta, fabryki, tereny przy głównych arteriach komunikacyjnych, a co jeśli powiemy, że murale mogą jednocześnie oczyszczać powietrze?

Murale to lubiana przez mieszkańców forma artystycznej wypowiedzi. Twórcy poruszają często ważne społecznie tematy. Teraz owe murale mogą nie tylko „mówić” o istotnych zagadnieniach, ale również oczyszczać powietrze. 

Jak to jest możliwe, że farba oczyszcza?

W Polsce od kilku miesięcy (a na świecie od 2008 roku) dostępna jest farba KNOxOUT

BOYSEN® KNOxOUT ™ to pierwsza na świecie farba oczyszczająca powietrze z technologią fotokatalityczną CristalACTiV ™.

Pod wpływem promieniowania słonecznego (promieniowania UV) zawarty w farbie fotokatalizator przyczynia się do rozkładu szkodliwych zanieczyszczeń powietrza i przekształcania ich w mniej szkodliwe substancje.

Każda powierzchnia pokryta KNOxOUT™ staje się aktywną powierzchnią oczyszczającą powietrze, która pomaga chronić ludzi przed szkodliwymi związkami chemicznymi.

Fotokataliza zapewnia również KNOxOUT™ właściwości samoczyszczące, przeciwbakteryjne i dezodoryzujące.

BOYSEN® KNOxOUT™ sprawdza się najlepiej na obszarach o wysokim poziomie tlenków azotu (NOx), takich jak parkingi wewnętrzne oraz domy i budynki zewnętrzne na obszarach miejskich.

20 proc. zysków ze sprzedaży farby jest przekazana dla Fundacji EcoEvolution. 

 

NEWS

Podobne

Anastasija Litvinyuk pianistka koncert Panna Wolna

Koncert muzyczny „Panna Wolna”

13 maja 2022 roku w Domu Kultury Świt w Warszawie, o godz. 18 odbędzie się wzruszający, inspirujący, genialny koncert muzyczny z elementami przedstawienia. Inspiracją jest

Paweł Lisowski prezentacja Rzeszów

Rzeszów miasto innowacji

Rzeszów, dziękujemy za zaproszenie! Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org spotkał się z rzeszowskimi przedsiębiorcami. Rozmawiali o ekologicznych rozwiązaniach dla miast i muralach, które odmieniają polskie

Panna Wolna zaproszenie

Reżyserujesz. „Panna Wolna”

Tworzymy sztukę muzyczną “Panna `Wolna”. Odbędzie się ona 13 maja o godz. 18 w Domu Kultury Świt. Na scenie Świt spotkają się artyści z Polski i z Ukrainy.