Eko Murale

Murale ozdabiają miasta, fabryki, tereny przy głównych arteriach komunikacyjnych, a co jeśli powiemy, że murale mogą jednocześnie oczyszczać powietrze?

Murale to lubiana przez mieszkańców forma artystycznej wypowiedzi. Twórcy poruszają często ważne społecznie tematy. Teraz owe murale mogą nie tylko „mówić” o istotnych zagadnieniach, ale również oczyszczać powietrze. 

Jak to jest możliwe, że farba oczyszcza?

W Polsce od kilku miesięcy (a na świecie od 2008 roku) dostępna jest farba KNOxOUT

BOYSEN® KNOxOUT ™ to pierwsza na świecie farba oczyszczająca powietrze z technologią fotokatalityczną CristalACTiV ™.

Pod wpływem promieniowania słonecznego (promieniowania UV) zawarty w farbie fotokatalizator przyczynia się do rozkładu szkodliwych zanieczyszczeń powietrza i przekształcania ich w mniej szkodliwe substancje.

Każda powierzchnia pokryta KNOxOUT™ staje się aktywną powierzchnią oczyszczającą powietrze, która pomaga chronić ludzi przed szkodliwymi związkami chemicznymi.

Fotokataliza zapewnia również KNOxOUT™ właściwości samoczyszczące, przeciwbakteryjne i dezodoryzujące.

BOYSEN® KNOxOUT™ sprawdza się najlepiej na obszarach o wysokim poziomie tlenków azotu (NOx), takich jak parkingi wewnętrzne oraz domy i budynki zewnętrzne na obszarach miejskich.

20 proc. zysków ze sprzedaży farby jest przekazana dla Fundacji EcoEvolution. 

 

NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,

Wróble. Ptaki Polski

Wróble. Zakład, że ich nie znasz?

Dziś lepiej poznamy wróble. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków, poznaliśmy też