Itaka i Madera przypominają, jak ważna jest jakość powietrza!

Adam Banczerowski z ITAKA na tle EKOmuralu w Warszawie

Już są trzy EKOmurale Itaki!

Owe EKOmurale znajdziecie w Warszawie przy ul. Anilewicza, Tamka i Wilczej. Wykonawcą jest Grupa RW – MalujemyMurale.pl. Wszystkie są namalowane antysmogową farbą KNOxOUT. Łącznie wszystkie murale mają 300 mkw. działają więc z mocą 300 drzew.

Jakie są EKOmurale Itaki?

– Te malowidła rozweselają ulice Warszawy – mówi Ela, która jest jedną z artystek, która malowała murale.

EKOmurale to realistyczne ujęcia z Madery, pięknej portugalskiej wyspy, która słynie ze swojej dzikiej, niezmienionej przyrody.

Dwa najważniejsze kolory to niebieski i zielony, bo taka właśnie jest wyspa, która znajduje się na Ocenie Atlantyckim.

EKOmural Itaki w Warszawie

EKOmurale dla Warszawiaków

Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org: – Jestem oczarowany! Murale nie tylko są piękne, wyróżniają się na tle zapracowanej Warszawy, ale też wszystkie są przy ruchliwej ulicy, dzięki czemu mogą redukować zanieczyszczenia powietrza. A jakość powietrza jest bardzo ważna dla naszego zdrowia.
EKOmural Itak ul. Wilcza Warszawa

Madera jak Park Jurajski

Adam Banczerowski, Head of Business Development Dept. w Itace.: – Patrzę na EKOmurale i już nie mogę się doczekać, aż znowu wrócę na Maderę. Mentalnie jestem Maderyjczykiem. Byłem tam niemal 30 razy. Nie ma szans, by ta wyspa się kiedykolwiek znudziła. Przypomina Park Jurajski, ale mieszkają tam przemili ludzie, a kawa za 1 euro smakuje genialnie. Można jechać w głąb wysypy, ale też samo spacerowanie po starych, lecz pięknie utrzymanych uliczkach Funchal (stolicy Madery), to niezapomniane przeżycie. Trzeba też koniecznie odwiedzić targ rybny oraz targ owoców i warzyw. Madera jest nie tylko krainą wiecznej wiosny (tu cały rok są przyjazne temperatury), ale też słynie z fantastycznego jedzenia.
EKOmural Madera ul. Anilewicza Warszawa
CDN. Mamy ciekawostki z Madery, ale też z rusztowań, z których były malowane EKOmurale.
NEWS

Podobne

Sonko eko mural w Warszawie

Sonko. Podsumowanie kampanii

Grupa RW przeprowadziła kampanię muralową dla Sonko Sp. z o.o. Fundacja EcoEvolution.org jest odpowiedzialna za audyt ekologiczności podejmowanych działań. Przeprowadziliśmy audyt odnośnie śladu węglowego oraz