Koncert muzyczny „Panna Wolna”

Anastasija Litvinyuk pianistka koncert Panna Wolna

13 maja 2022 roku w Domu Kultury Świt w Warszawie, o godz. 18 odbędzie się wzruszający, inspirujący, genialny koncert muzyczny z elementami przedstawienia. Inspiracją jest grafika Pana Andrzeja Pągowskiego „Panna Wolna”, którą Grupa RW – MalujemyMurale.pl namalowała na warszawskim Targówku. 

Podczas koncertu „Panna Wolna. Co jest w czerwonej walizce?” zmieniamy świat. Jak?

"Panna Wolna" w wersji muzycznej. Jaka będzie?

– W pierwszych trzech minutach wbijemy widzów w fotele, a potem będziemy trzymać ich za serce do samego końca – mówi Magdalena Kaśka Mańkowska, autorka scenariusza. – Emocji nie zabraknie, ale absolutnie nie będą to tylko trudne emocje. Jest miejsce na radość. Jest przestrzeń na troskę, jak i również na miłość. W czasie występu zadamy widzom trzy ważne pytania, które chcemy, by towarzyszyły im jeszcze długo po spotkaniu z nami. Ale największą furorę zrobi muzyka. Publiczność będzie miała na nią wpływ, gdyż wiele z utworów będzie improwizowanych.

Kto zagra?

  • Anastasija Litvinyuk – piano
  • Igor Hnydyn – drums
  • Roman Chraniuk – bass
  • Anna Hnydyn – vocal
  • Dorota Kopka – prowadzenie i vocal

Anastasija i Igor we Lwowie grali na największych estradach. Wydali wiele płyt. Muzyka pozwala im przekazać emocje. Chcą jednak nie tylko wzruszać, ale też przypominać, że dobro jest w nas. Teraz, gdy trwa wojna w Ukrainie, powinniśmy jeszcze głośniej mówić o tym, że życzliwość jest najważniejszą mocą, jaką ma człowiek.

Autorski program “Panna Wolna” to muzyczne przedstawienie, które opowiada prawdziwe historie, ale pokazuje też, że w obliczu tragedii możemy być sprawczy. Genialna muzyka. Aż dwie wokalistki – niezwykła Dorota Kopka i 7-letnia Ania, córka Anastasiji i Igora.

Premiera koncertowej wersji “Panna Wolna” w Dom Kultury Świt w Warszawie 13 maja o godz. 18. Cena biletu: 25 zł. 

Program “Panna Wolna” jest inspirowany grafiką, którą stworzył Pan Andrzej Pągowski.

Wyreżyseruj scenę nr 11

Tak było podczas inauguracji muralu Panna Wolna

Anastasija Litvinyuk – piano
Igor Hnydyn – drums

7-letnia Anna Hnydyn

Anna Hnydyn i Anastasija Litvinyuk

Jesteśmy w sali koncertowej

Poznaj artystów

Dorota Kopka

Dorota Kopka koncert Panna Wolna
Dorota Kopka. Wokalistka. Autorka tekstów i muzyki dla siebie i innych artystów. Trener wokalny. Lektor.Jej głos słychać w polskich filmach fabularnych, serialach, reklamach, jinglach (Radio Zet, Radio Katowice, Radio Lublin itd.).

Od najmłodszych lat działa twórczo, pisze dla siebie i innych. Wydała i wyprodukowała autorską płytę pod pseudonimem DoriFi pt.„Entliq pentliq” i Epkę Mike Skowron. pt. „Skrawki”.

Piosenki jej autorstwa zostały wykorzystane w serialach ”Przyjaciółki” Polsat i „Druga szansa” TVN („Ukołysanka” ok. 200 tys wyświetleń).

Pierwszy głos damski w jinglach Jedynki (Polskie Radio – oprawa lektorska i wokalna) oraz Radia 357 (oprawa lektorska jinglii do muzyki A. Smolika wraz z Dariuszem Odiją).

Wokalistka w programach muzycznych; m.in.”Szymon Majewski Show”, „Droga do gwiazd”, „Gorączka złota”, ”X- Factor”, „MBTM”.

Współtwórczyni partii chóralnych na 2 platynowych płytach Bajmu: „Szklanka wody” i „Myśli i słowa”, płytach Golec uOrkiestry, „Cugowski solo” (arr. Wojciech Karolak), Rynkowski „Razem”, Marcina Sójki, Urszuli, Jarosława Wasika, M. Torzewskiego, M. Szabana, M. Andrzejewskiego itp

Stała współpraca wokalna i koncertowa z: Bajm, Sośnicka, Rynkowski, Klich, Popowska, Urszula, Makiewicz. Wieloletnia uczestniczka festiwali polskich w Opolu, Sopocie, Mrągowie i koncertów TV. Współpraca koncertowa z wieloma innymi artystami: Z. Wodecki, Kayah, Brodka, Marika, Mrozu, Ostrowska , Górniak, Orkiestra Z. Górnego, Rafał Brzozowski, Paweł Stasiak, Tarkowski Orkiestra etc.
Nagrała live Przystanek Woodstock z kultową „Białą Drogą” Urszuli.

Igor Hnydyn

Igor Hnydyn perkusista koncert Panna Wolna
Igor Hnydyn. perkusista, kompozytorJeden z najlepszych ukraińskich muzyków jazzowych. Pracuje jako kompozytor i wykonuje swoją muzykę w projekcie „ShockolaD”Brał udział w projektach z Melvin Taylor, Michael Bowie, Frank Parker, Piotr Baron, Andrej Kondakov, Yuri Yaremchuk, Igor Zakus, Mark Tokar, Aleks Maksymiv, Tatiana Balakirska, Yaroslav Bothur, Adam Kawończyk, Michal Jaros, Tomasz Dąbrowski, Kuba Cichocki, Sheldon D’Silva, Mark Coffie i in.

W 2004 r. ukończył Lwowską Państwową Akademię Muzyczną w klasie instrumentów perkusyjnych.

W tym samym roku założył grupę jazzową „ShockolaD”. Projekt ten jest stale zaangażowany w różne festiwale ( „Jazz bez” (2004 – 2010), „Flyugery Lvova” (2005 – 2011), „Metro Jazz” (2005), „Jednist” (2007), „Starzy i Młodzi, chili jazz w Krakowie”(2007), „Projekt Sztuka-Maszyna” Wilno – Europejska Stolica Kultury 2009 », « Kontury doświadczenia» (2007) – występy Ukraina-Litwa, «Jazz Fest» (Sumy 2008), «XIX Festiwal Kultury” (Sopot 2008), „Fortmisija” (2009-2011), „Amiens Jazz Festival” (Amiens, Francja 2010), „Europejski Stadion Kultury” (Rzeszów, Polska 2011), „Alfa Jazz Fest” (Lwów, Ukraina 2011).

W ciągu sześciu miesięcy (luty – lipiec 2008) przebywał w Warszawie w programie stypendialnym Ministra Kultury RP „Gaude Polonia”. Studiował u Czesława Bartkowskiego i Andrzeja Jagodzińskiego oraz współpracował z polskimi muzykami Michaelem Yarosem i Tomaszem Dąbrowskim przy projekcie „ShockolaD + PL”.

W lutym 2009 współzałożyciel i koordynator «Jazz Club Lwów»
Od 2009 roku jest koordynatorem międzynarodowych warsztatów jazzowych „Warsztaty Muzyczne. Chodzież »na Ukrainie.
W 2010 roku Igor był uczestnikiem „International Cultural Exchange Visitors Program: American Root Music”, organizowanego przez Kennedy Center w Stanach Zjednoczonych. Był jednym z 8 osób z 59 krajów, które otrzymały taką możliwość.

W tym samym roku Igor został zwycięzcą konkursu V-Drums 2010-2011 na Ukrainie i mógł reprezentować Ukrainę w konkursie europejskim.

W 2011 roku zorganizował pierwszą „Lviv Summer Jazz School”.

Anastasia Litvinyuk

Anastasija Litvinyuk pianistka koncert Panna Wolna
Anastasia Litvinyuk. pianistka, kompozytor

Reprezentuje nowe pokolenie ukraińskich muzyków jazzowych.

W 2007 roku ukończył Lwowską Państwową Akademię Muzyczną im. Łysenko na Wydziale Historii Muzyki.

.Od 2004 roku pianista i współgrupa „ShockolaD”. Wraz z projektem uczestniczył w wielu festiwalach: ( „Jazz bez” (2004 – 2010), „Flyugery Lvova” (2005 – 2011), „Metro Jazz” (2005), „Jednist” (2007), „Starzy i Młodzi, chili jazz w Krakowie”(2007), „Projekt Art-mashine” Wilno – Europejska Stolica Kultury 2009 », « Kontury doświadczenia» (2007) – występy Ukraina-Litwa, «Jazz Fest» (Sumy 2008), « XIX Festiwal Kultury» (Sopot 2008), „Fortmisija” (2009-2011), „Amiens Jazz Festival” (Amiens, Francja 2010),

„Europejski Stadion Kultury” (Rzeszów, Polska 2011), „Alfa Jazz Fest” (Lwów, Ukraina 2011).

W latach 2004 – 2006 brała udział w międzynarodowych warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie studiowała w Yoahim Menzel.
W ciągu sześciu miesięcy (luty – lipiec 2008) przebywał w Warszawie w programie stypendialnym Ministra Kultury RP „Gaude Polonia”. Studiowała w Andrzei Yahodzhinski i współpracowała z polskimi muzykami Michaelem Yarosem i Tomaszem Dąbrowskim w projekcie „ShockolaD + PL”.
Od lutego 2009 r. jest współzałożycielem «Jazz Club Lviv». Jest także współzałożycielką pierwszej „Lviv Summer Jazz School” w 2011 roku.

„ShockolaD” uczestniczy w kilku projektach jazzowych z różnymi muzykami, takimi jak Frank Parker, Michal Jaros, Jurij Jaremchuk, Igor Zakus, et.
Od 2010 roku Anastasija prowadzi własny projekt muzyczny „Litvinyuk Acoustic Jazz”.
Anastasia pracuje również jako akompaniator i nauczyciel improwizacji we Lwowskim Państwowym Kolegium Muzycznym im. S. Ludkiewiczau

Galeria Czystej Sztuki

Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org: – Gdy dwa lata temu rozmawialiśmy o Galerii Czystej Sztuki, którą budują przejmujące EKOmurale, marzyliśmy o koncertach. A teraz to się dzieje! Widzimy się w sali koncertowej. To są najważniejsze spotkania. To my, mieszkańcy Planety, musimy się (potocznie mówiąc) ogarnąć. Planeta bez nas świetnie da sobie radę. My nie mamy Planety B. 

Facebook: Wydarzenie Facebook: Grupa Bilety można kupić tutaj 
NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,