Energetyczny mural Allegro

Allegro mural w Warszawie malowany farbami KNOxOUT

Gratulacje dla Allegro! Swój nowy mural, który przygotowali z Grupą RW – MalujemyMurale.pl wykonali w technologii CristalActiv. Wykorzystane zostały antysmogowe farby KNOxOUT, które redukują tlenki azotu.

Mural znajduje się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 3 – Metro Politechniki. Ma 155 mkw.

Co to znaczy? Otóż to, że każdy metr kwadratowy owego muralu niweluje ok. 0,44 g tlenków azotu. Dziennie! Powinno to cieszyć okolicznych mieszkańców, no i kierowców. Przecież każdy kierowca jadąc do pracy, restauracji, przychodni wytwarza podstępne, niebezpieczne tlenki azotu (chyba, że ma samochód elektryczny, to wtedy oczywiście nie). Malowanie elewacji budynków, to sposób, by neutralizować ślad tlenków azotu. Ile Wasz samochód wytwarza tlenków azotu? Sprawdzaliście kiedyś?

Nowy mural Allegro

Eko mural Allegro dopisujemy do galerii ekologicznych dzieł. Allegro znajduje się obok Radia Zet, dzieła z wizerunkiem Kazimierza Deyny, serii murali informacyjnych dot. kampanii #SzczepimySię i wielu, wielu innych! To zacne grono.
Warszawski mural Alegro Malujemy Murale

Co może zrobić jeden mural?

Tak, wiemy, że jeden mural nie rozprawi się ze smogiem, ale już tysiąc murali i do tego elewacje fabryk? No, no, no! Marzenia trzeba zamieniać w cele. I my to robimy. Niedługo usłyszycie o premierze Galerii Sztuki Czystej. Właściwie to już miasta mogą zgłaszać do nas ściany przy ruchliwych ulicach, które chcą, żebyśmy zamienili w miejskie oczyszczacze powietrza zasilane słońcem. Wiemy, jak to brzmi! Kosmicznie. Jednak CristalActiv to technologia, nad którą trudzili się Brytyjczycy, a gdy dołączyli do nich Filipińczycy, to w puszce farby zamknęli oczyszczacz powietrza. Należą się im brawa! To wielki sukces, gdyż nano tlenek tytanu jest extra niesforny. Lubi się łączyć w większe molekuły i wtedy nie jest już tak skutecznym fotokatalizatorem. Oni wymyślili jak zrobić, by dwutlenek tytanu pozostał ultra drobny.

Wybór jest tylko jeden. Wyłącznie ekologiczny!

Czy Allegro chciało walczyć ze smogiem? Tak, ale nie taka była intencja stworzenia muralu. Poprzez energetyczny mural zapraszają do swojego sklepu internetowego. Nigdzie jednak nie zobaczycie informacji prasowej wysłanej przez Allegro o eko muralu.

Dlaczego więc Fundacja EcoEvolution.org gratuluje Allegro? Bo zawsze mamy wybór. Wybór, w którego tle stoi ekologia i zdrowie.

  • Jadę rowerem czy samochodem?
  • Biorę do sklepu swoją torbę czy sięgam po kolejną reklamówkę?
  • Pakuję w słoik czy w kolejne plastikowe opakowanie?
  • Korzystam z farb, które są tylko ładne, czy też takich, które dodatkowo pracują na rzecz środowiska?

To wszystko ma znaczenie. Lubię kawę. Kosztuje w Żabce 7,50 zł. Czy to dużo? Mniej niż w wielu innych miejscach. Wyciągam więc odliczone 7,50 zł. Ale jeśli robię tak 365 dni w roku, to? Tak samo jest z eko działaniami. Pracujemy na skali.

Będziemy więc z lubością chwalić marki, które czynią reklamę choć trochę bardziej ekologiczną. To ma znaczenie.

Brawa dla Allegro!

NEWS

Podobne

Sonko eko mural w Warszawie

Sonko. Podsumowanie kampanii

Grupa RW przeprowadziła kampanię muralową dla Sonko Sp. z o.o. Fundacja EcoEvolution.org jest odpowiedzialna za audyt ekologiczności podejmowanych działań. Przeprowadziliśmy audyt odnośnie śladu węglowego oraz