Energetyczny mural Allegro

Allegro mural w Warszawie malowany farbami KNOxOUT

Gratulacje dla Allegro! Swój nowy mural, który przygotowali z Grupą RW – MalujemyMurale.pl wykonali w technologii CristalActiv. Wykorzystane zostały antysmogowe farby KNOxOUT, które redukują tlenki azotu.

Mural znajduje się w Warszawie przy ul. Waryńskiego 3 – Metro Politechniki. Ma 155 mkw.

Co to znaczy? Otóż to, że każdy metr kwadratowy owego muralu niweluje ok. 0,44 g tlenków azotu. Dziennie! Powinno to cieszyć okolicznych mieszkańców, no i kierowców. Przecież każdy kierowca jadąc do pracy, restauracji, przychodni wytwarza podstępne, niebezpieczne tlenki azotu (chyba, że ma samochód elektryczny, to wtedy oczywiście nie). Malowanie elewacji budynków, to sposób, by neutralizować ślad tlenków azotu. Ile Wasz samochód wytwarza tlenków azotu? Sprawdzaliście kiedyś?

Nowy mural Allegro

Eko mural Allegro dopisujemy do galerii ekologicznych dzieł. Allegro znajduje się obok Radia Zet, dzieła z wizerunkiem Kazimierza Deyny, serii murali informacyjnych dot. kampanii #SzczepimySię i wielu, wielu innych! To zacne grono.
Warszawski mural Alegro Malujemy Murale

Co może zrobić jeden mural?

Tak, wiemy, że jeden mural nie rozprawi się ze smogiem, ale już tysiąc murali i do tego elewacje fabryk? No, no, no! Marzenia trzeba zamieniać w cele. I my to robimy. Niedługo usłyszycie o premierze Galerii Sztuki Czystej. Właściwie to już miasta mogą zgłaszać do nas ściany przy ruchliwych ulicach, które chcą, żebyśmy zamienili w miejskie oczyszczacze powietrza zasilane słońcem. Wiemy, jak to brzmi! Kosmicznie. Jednak CristalActiv to technologia, nad którą trudzili się Brytyjczycy, a gdy dołączyli do nich Filipińczycy, to w puszce farby zamknęli oczyszczacz powietrza. Należą się im brawa! To wielki sukces, gdyż nano tlenek tytanu jest extra niesforny. Lubi się łączyć w większe molekuły i wtedy nie jest już tak skutecznym fotokatalizatorem. Oni wymyślili jak zrobić, by dwutlenek tytanu pozostał ultra drobny.

Wybór jest tylko jeden. Wyłącznie ekologiczny!

Czy Allegro chciało walczyć ze smogiem? Tak, ale nie taka była intencja stworzenia muralu. Poprzez energetyczny mural zapraszają do swojego sklepu internetowego. Nigdzie jednak nie zobaczycie informacji prasowej wysłanej przez Allegro o eko muralu.

Dlaczego więc Fundacja EcoEvolution.org gratuluje Allegro? Bo zawsze mamy wybór. Wybór, w którego tle stoi ekologia i zdrowie.

  • Jadę rowerem czy samochodem?
  • Biorę do sklepu swoją torbę czy sięgam po kolejną reklamówkę?
  • Pakuję w słoik czy w kolejne plastikowe opakowanie?
  • Korzystam z farb, które są tylko ładne, czy też takich, które dodatkowo pracują na rzecz środowiska?

To wszystko ma znaczenie. Lubię kawę. Kosztuje w Żabce 7,50 zł. Czy to dużo? Mniej niż w wielu innych miejscach. Wyciągam więc odliczone 7,50 zł. Ale jeśli robię tak 365 dni w roku, to? Tak samo jest z eko działaniami. Pracujemy na skali.

Będziemy więc z lubością chwalić marki, które czynią reklamę choć trochę bardziej ekologiczną. To ma znaczenie.

Brawa dla Allegro!

NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,

Wróble. Ptaki Polski

Wróble. Zakład, że ich nie znasz?

Dziś lepiej poznamy wróble. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków, poznaliśmy też