Reżyserujesz. „Panna Wolna”

Panna Wolna zaproszenie

Tworzymy sztukę muzyczną “Panna `Wolna”. Odbędzie się ona 13 maja o godz. 18 w Domu Kultury Świt. Na scenie Świt spotkają się artyści z Polski i z Ukrainy. W swojej muzyce poruszają tematy, które są ważne tu i teraz. Z jednej strony mrożąca krew w żyłach wojna w Ukrainie, z drugiej przemoc w polskich domach, i jeszcze Planeta, która daje jasne sygnały, że jest przeciążona. I jeszcze…. – i tak można bez końca.

Jeśli marzymy o bezpieczeństwie, spokoju i radości, jako ludzie mamy misję do wykonania. I ta misja abosolutnie nie opiera się na straszeniu. Przeciwnie. Dotykamy emocji, które napędzają do działania.

Kładziemy ręce na pianinie, bierzemy perkusyjne pałki w dłoń, opieramy bass o bark i łapiemy za mikofon, by przez 90 minut być razem.

I robimy jeszcze jedną rzecz: scenę nr 11 przedstawienia muzycznego “Panna Wolna” tworzą widzowie.

W obliczu tragedii zawsze mamy wybór – możemy się zachować tak albo tak. To my piszemy zakończenie łatwych, jak i trudnych zdarzeń, których doświadczamy. Dlatego też chcemy, by każdy mógł zmienić się w reżysera. By każdy mógł napisać zakończenie albo początek albo by po prostu mógł dodać wątek.

I do tej misji specjalnej potrzebujemy Państwa – ludzi mediów, którzy pracują słowem.

Dziennikarze, influencerzy i osoby publiczne potrafią dobrać słowa. Mówią przejmująco o tym, co wszyscy czujemy. Trudne, nieposkładane, dotkliwe emocje można oswoić wyrażając je.

Przeniesiemy sztukę ze sceny Świt do internetu. Wśród wszystkich obelg, wyzwisk, hejtu, niezrozumienia i płaczu opublikujemy mnóstwo inspirujących, czasem przejmujących, czasem radosnych treści. Wszystkie będą prawdziwe, gdyż będą czyimiś realnymi odczuciami, spostrzeżeniami. Połączy je hasztag: #PannaWolna.

Jakie będzie przestawienie muzyczne “Panna Wolna”?

“Panna Wolna” to obraz ubrany w muzykę i słowa, która pozwala wyrażać, manifestować, szukać wsparcia, oswajać i być. Na scenie stają genialni, wybitni artyści, a ich muzyka jest inspirującym prezentem dla nas wszystkich.

Premiera “Panna Wolna” 13 maja 2022 o godz. 18:

– W pierwszych trzech minutach wbijemy widzów w fotele, a potem będziemy trzymać ich za serce do samego końca – mówi Magdalena Kaśka Mańkowska, autorka scenariusza. – Emocji nie zabraknie, ale absolutnie nie będą to tylko trudne emocje. Jest miejsce na radość. Jest przestrzeń na troskę, jak i również na miłość. W czasie występu zadamy widzom trzy ważne pytania, które chcemy, by towarzyszyły im jeszcze długo po spotkaniu z nami. Ale największą furorę zrobi muzyka. Publiczność będzie miała na nią wpływ, gdyż wiele z utworów będzie improwizowanych.

– I na samym końcu powtarzamy początek! Widzowie będą mogli swoimi komórkami nagrać fragment koncertu – całą scenę nr 11, by opublikować ją ze swoimi słowami lub słowami-pocztówkami, które będzie można znaleźć na stronie EcoEvolution.org. Wszystkie muzyczne pocztówki będziemy mogli publikować także w facebookowej grupie “Panna Wolna”.

Artyści

Anastasija Litvinyuk – piano Igor Hnydyn – drums Roman Chraniuk – bass Anna Hnydyn – vocal (7-letnia córka Anastasiji i Igora) Dorota Kopka – prowadzenie i vocal

Panna Wolna

Autorem grafiki “Panna Wolna” jest Pan Andrzej Pągowski. W Warszawie przy ul. Radzymińskiej 140 Grupa RW – MalujemyMurale.pl stworzyła na jej podstawie EKOmural. Teraz “Panna Wolna” zagości w salach koncertowych w całej Polsce. Patrząc na obraz każdy dostrzega w nim inne emocje i to jest jego największa siła. Koncert organizuje Fundacja EcoEvolution.org przy współpracy z Domem Kultury Świt.

Zapraszamy

Bilety kosztują 25 zł (link). Dzięki ich sprzedaży będziemy mogli rozwijać projekt “Panna Wolna”. Możemy również przekazać Państwa redakcji bilety, które mogliby Państwo rozdać swoim słuchaczom i widzom. I oczywiście uruchomimy również akredytację mediów.

Kontakt dla mediów

Magdalena Kaśka Mańkowska magda@ecoevolution.org 690 000 679
Facebook: Wydarzenie Facebook: Grupa Bilety można kupić tutaj 
NEWS

Podobne

Sonko eko mural w Warszawie

Sonko. Podsumowanie kampanii

Grupa RW przeprowadziła kampanię muralową dla Sonko Sp. z o.o. Fundacja EcoEvolution.org jest odpowiedzialna za audyt ekologiczności podejmowanych działań. Przeprowadziliśmy audyt odnośnie śladu węglowego oraz