Reżyserujesz. „Panna Wolna”

Panna Wolna zaproszenie

Tworzymy sztukę muzyczną “Panna `Wolna”. Odbędzie się ona 13 maja o godz. 18 w Domu Kultury Świt. Na scenie Świt spotkają się artyści z Polski i z Ukrainy. W swojej muzyce poruszają tematy, które są ważne tu i teraz. Z jednej strony mrożąca krew w żyłach wojna w Ukrainie, z drugiej przemoc w polskich domach, i jeszcze Planeta, która daje jasne sygnały, że jest przeciążona. I jeszcze…. – i tak można bez końca.

Jeśli marzymy o bezpieczeństwie, spokoju i radości, jako ludzie mamy misję do wykonania. I ta misja abosolutnie nie opiera się na straszeniu. Przeciwnie. Dotykamy emocji, które napędzają do działania.

Kładziemy ręce na pianinie, bierzemy perkusyjne pałki w dłoń, opieramy bass o bark i łapiemy za mikofon, by przez 90 minut być razem.

I robimy jeszcze jedną rzecz: scenę nr 11 przedstawienia muzycznego “Panna Wolna” tworzą widzowie.

W obliczu tragedii zawsze mamy wybór – możemy się zachować tak albo tak. To my piszemy zakończenie łatwych, jak i trudnych zdarzeń, których doświadczamy. Dlatego też chcemy, by każdy mógł zmienić się w reżysera. By każdy mógł napisać zakończenie albo początek albo by po prostu mógł dodać wątek.

I do tej misji specjalnej potrzebujemy Państwa – ludzi mediów, którzy pracują słowem.

Dziennikarze, influencerzy i osoby publiczne potrafią dobrać słowa. Mówią przejmująco o tym, co wszyscy czujemy. Trudne, nieposkładane, dotkliwe emocje można oswoić wyrażając je.

Przeniesiemy sztukę ze sceny Świt do internetu. Wśród wszystkich obelg, wyzwisk, hejtu, niezrozumienia i płaczu opublikujemy mnóstwo inspirujących, czasem przejmujących, czasem radosnych treści. Wszystkie będą prawdziwe, gdyż będą czyimiś realnymi odczuciami, spostrzeżeniami. Połączy je hasztag: #PannaWolna.

Jakie będzie przestawienie muzyczne “Panna Wolna”?

“Panna Wolna” to obraz ubrany w muzykę i słowa, która pozwala wyrażać, manifestować, szukać wsparcia, oswajać i być. Na scenie stają genialni, wybitni artyści, a ich muzyka jest inspirującym prezentem dla nas wszystkich.

Premiera “Panna Wolna” 13 maja 2022 o godz. 18:

– W pierwszych trzech minutach wbijemy widzów w fotele, a potem będziemy trzymać ich za serce do samego końca – mówi Magdalena Kaśka Mańkowska, autorka scenariusza. – Emocji nie zabraknie, ale absolutnie nie będą to tylko trudne emocje. Jest miejsce na radość. Jest przestrzeń na troskę, jak i również na miłość. W czasie występu zadamy widzom trzy ważne pytania, które chcemy, by towarzyszyły im jeszcze długo po spotkaniu z nami. Ale największą furorę zrobi muzyka. Publiczność będzie miała na nią wpływ, gdyż wiele z utworów będzie improwizowanych.

– I na samym końcu powtarzamy początek! Widzowie będą mogli swoimi komórkami nagrać fragment koncertu – całą scenę nr 11, by opublikować ją ze swoimi słowami lub słowami-pocztówkami, które będzie można znaleźć na stronie EcoEvolution.org. Wszystkie muzyczne pocztówki będziemy mogli publikować także w facebookowej grupie “Panna Wolna”.

Artyści

Anastasija Litvinyuk – piano Igor Hnydyn – drums Roman Chraniuk – bass Anna Hnydyn – vocal (7-letnia córka Anastasiji i Igora) Dorota Kopka – prowadzenie i vocal

Panna Wolna

Autorem grafiki “Panna Wolna” jest Pan Andrzej Pągowski. W Warszawie przy ul. Radzymińskiej 140 Grupa RW – MalujemyMurale.pl stworzyła na jej podstawie EKOmural. Teraz “Panna Wolna” zagości w salach koncertowych w całej Polsce. Patrząc na obraz każdy dostrzega w nim inne emocje i to jest jego największa siła. Koncert organizuje Fundacja EcoEvolution.org przy współpracy z Domem Kultury Świt.

Zapraszamy

Bilety kosztują 25 zł (link). Dzięki ich sprzedaży będziemy mogli rozwijać projekt “Panna Wolna”.Możemy również przekazać Państwa redakcji bilety, które mogliby Państwo rozdać swoim słuchaczom i widzom. I oczywiście uruchomimy również akredytację mediów.

Kontakt dla mediów

Magdalena Kaśka Mańkowska magda@ecoevolution.org 690 000 679
Facebook: Wydarzenie Facebook: Grupa Bilety można kupić tutaj 
NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,

Wróble. Ptaki Polski

Wróble. Zakład, że ich nie znasz?

Dziś lepiej poznamy wróble. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków, poznaliśmy też