Rzeszów miasto innowacji

Paweł Lisowski prezentacja Rzeszów

Rzeszów, dziękujemy za zaproszenie! Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org spotkał się z rzeszowskimi przedsiębiorcami. Rozmawiali o ekologicznych rozwiązaniach dla miast i muralach, które odmieniają polskie miasta.  

INFORMACJA PRASOWA

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem

Wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi – to główne założenie Rady Gospodarczej, która powstała z inicjatywy prezydenta Rzeszowa.

Rozporządzenie powołujące Radę Gospodarczą prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał w czwartek, podczas pierwszego wspólnego posiedzenia rady. Oprócz władz miasta uczestniczyło w nim ponad 60 przedstawicieli największych firm z Rzeszowa i okolic.

Naszym głównym celem będzie współpraca samorządu miasta z biznesem. Chcielibyśmy połączyć nasze siły, aby promować Rzeszów, pokazywać to co mamy najlepsze i zachęcać biznes, aby to właśnie w Rzeszowie lokowali swoje inwestycje. Chcemy również przedstawiać światu to, co Państwo już produkujecie i czym możecie się pochwalić. Już dzisiaj w radzie jest ponad 80 firm reprezentujących wiele branż. Myślę, że jest to pierwszy krok do stworzenia nowej jakości naszej współpracy – mówił podczas czwartkowego spotkania prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

 Wsparcia merytorycznego radzie zgodzili się udzielać prof. Tadeusz Pomianek, prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Marek Darecki, prezes Doliny Lotniczej, którzy są także Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszowa).
– Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Już teraz powinniśmy stworzyć strategię rozwoju, która pokaże jak działać w czasach jakie nas czekają. Na pewno musimy skoncentrować się na edukacji. Musimy wykształcić młodzież, nie tylko w konkretnych zawodach, ale taką, która będzie kreatywnie myśleć i na bieżąco analizować. Należałoby również wykorzystać olbrzymi potencjał jaki ma nasza polonia. To przecież kilkadziesiąt milionów rodaków rozsianych po całym świecie, których należałoby zachęcić do inwestycji w Polsce i Rzeszowie. Jeżeli Ukraina wyjdzie obronną ręka z wojny, w co bardzo wierzę, to dla nas również olbrzymie pole do współpracy – mówił podczas inauguracyjnego wystąpienia prof. Tadeusz Pomianek

Z kolei Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa zwróciła się do przedstawicieli firm z podziękowaniami. – Dziękuję za olbrzymie wsparcie jaki udzieliliście uchodźcom i mieszkańcom Ukrainy. Bez tego wsparcia nasza pomoc byłaby niewystarczająca. Dziękuje wszystkim wolontariuszom, których pomoc była bezcenna. Kilka dni temu zwróciła się do mnie przedstawicielka firmy Borg Warner. Firma widząc jak duże było poświecenie wolontariuszy, zaproponowała zafundowanie biletów do teatru dla wolontariuszy, aby moli trochę odpocząć i rozerwać się – mówiła Stachowska.

W skład Kolegium Rady Gospodarczej weszli:
Marek Darecki
Tadeusz Pomianek
Jan Kalisz (Fibrain) – przewodniczący Rady
Marek Ryczko (Borg Warner)
Dawid Cycoń (ML System)
Agata Blok (Vissavi)
Marta Półtorak (Marma Polskie Filie)
Janusz Błażej (ZETO Rzeszów)

NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,

Wróble. Ptaki Polski

Wróble. Zakład, że ich nie znasz?

Dziś lepiej poznamy wróble. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków, poznaliśmy też