Żubr w mieście. Ekologiczny Mural Oczyszczający Powietrze

Ekologiczny mural w Białymstoku z rysiem i farbą KNOxOUT
W Białymstoku powstał eko mural, który łączy sztukę miejską z ekologicznymi innowacjami. W Białymstoku, przy ulicy Pogodnej 2, powstał mural przedstawiający rysia, który nie tylko zachwyca swoim artystycznym, fotorealistycznym wykonaniem, ale także pełni funkcję oczyszczania powietrza.
Ryś na muralu w Białymstoku, symbol ochrony dzikiej przyrody.

Innowacyjna Farba KNOxOUT

Mural został wykonany przy użyciu farby KNOxOUT, która dzięki zastosowaniu fotokatalizatora w postaci nanokryształków dwutlenku tytanu aktywuje proces oczyszczania powietrza. Farba reaguje na światło słoneczne, przekształcając szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak tlenki azotu i siarki, w mniej szkodliwe substancje. Dzięki temu jeden mural o powierzchni 116 m² może zredukować zanieczyszczenia odpowiadające działaniu 116 średniej wielkości drzew.

Edukacja i Ochrona Środowiska

Projekt muralu w Białymstoku jest częścią większej kampanii edukacyjnej, której celem jest podnoszenie świadomości na temat potrzeby ochrony dzikiej przyrody i jej siedlisk. Mural przedstawia rysia, jedno z zagrożonych gatunków, które cierpią na skutek postępującej urbanizacji i degradacji środowiska. W ten sposób, każdy kto mija mural, przypominany jest o znaczeniu tych gatunków dla bioróżnorodności i równowagi ekologicznej.

Fundusz Żubra

Fundusz Żubra od lat wspiera projekty ochrony przyrody w Polsce. Inicjatywy te, oprócz ochrony zagrożonych gatunków, obejmują tworzenie mikrorezerwatów i wiecznych lasów, a także rozszerzenie obszarów chronionych, takich jak Biebrzański Park Narodowy.
NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,