Ludzie z pasją są nie do zatrzymania! | Eko murale Sii Polska

Katarzyna Domanska podczas Maratonu w zespole Sii Polska
Sii Polska prowadzi projekt z EcoEvolution.org! To polska firma IT, inżynierii i BPO, która w tym roku świętuje – swoje 15-lecie, 1 miliard przychodu i już 6000 pracowników! Z tej okazji firma stworzyła kampanię #UnstoppableSii, w której głównymi bohaterami są pracownicy. Powstaje pięć eko murali antysmogowych malowanych farbą KNOxOUT. Każdy metr tych murali czyści powietrze z mocą 1 drzewa: łącznie mają moc 1069 drzew!Pierwszy z serii murali jest już w Katowicach.
Pracownicy Sii Polska na antysmogowym muralu w Katowicach
Eko mural w Katowicach ma niemal 200 mkw., a to oznacza, że czyści powietrze z mocą niemal 200 drzew.

Dziś rozmawiamy z Katarzyną Domańską, która w Sii Polska jest CSR Managerem i odpowiada za Program Sponsoringu Pasji. Tak! Sii Polska prowadzi program grantowy, w którym przyznaje pracownikom fundusze, by wspierać w rozwoju ich pasji. Hasło Programu brzmi: „Passion drives Power People”. Dlatego w kampanii #UnstoppableSii, której częścią są eko murale rozsiane po Polsce, a bohaterami są pracownicy firmy, nie mogło zabraknąć także ich pasji!

Koncentrujemy się więc na pasach. I o tym jest rozmowa z Kasią. 

Sii Poska eko mural antysmogowy z pracownikami firmy
Najlepsi artyści malują antysmogowe murale Sii Polska, które będą w pięciu miastach

Ludzie z pasją są nie do zatrzymania! Ciekawi jesteśmy, czy pamiętasz jedną sytuację, której doświadczyłaś w Sii, a która utwierdziła Cię w przekonaniu: "Tu chcę pracować!"

Katarzyna Domańska, Sii Polska: – Na przestrzeni lat było wiele takich sytuacji, ale bardzo intensywnie zapamiętałam poczucie, że jest super i że tu bardzo pasuję, które miałam podczas 40. PZU Maratonu Warszawskiego w 2018 roku.

Kolega zgłosił w Programie Sponsoringu Pasji projekt #Siiruns40WM: 40 osób z Sii Polska miało przygotować się w 3 miesiące i przebiec jubileuszowy 40. Maraton Warszawski w ramach akcji #Biegamdobrze i jeszcze przy okazji zebrać 40000 zł na jedną z wybranych wspólnie organizacji charytatywnych.

Sama biegałam wtedy co najwyżej dystanse po 5 km, ale brałam udział w projekcie jako współorganizator, promotor zbiórek i kibic dla naszych zawodników. Drużyna przebiegła wtedy łącznie na treningach 16000 km, zebraliśmy wspólnie ponad 43000 zł na Fundację Rak&Roll i doświadczyliśmy niezliczonych ogromnych emocji! Atmosfera tego projektu była tak fajna i motywująca, że ludzie stworzyli zgrany zespół, będący początkiem i trzonem dzisiejszego Sii Running Team, który liczy już 300 osób.

Poczułam wtedy naprawdę dużą siłę i sens Programu, a dodatkowo sama, zmotywowana adrenaliną z tego wydarzenia, pół roku później przebiegłam swój pierwszy półmaraton. Super jest, że możemy się motywować nawzajem na oficjalnych startach, i wtedy naprawdę czuję, że razem jesteśmy nie do zatrzymania!

Katarzyna Domańska CSR Manager Sii Polska
Katarzyna Domańska, CSR Manager Sii Polska

W Sii Polska koordynujesz wspomniany już Program Sponsoringu Pasji. Jakie pasje mają pracownicy Sii?

W Programie Sponsoringu Pasji wsparliśmy już ponad 400 osób.Różnorodność jest ogromna: sport, kultura, technika!

Z jednej strony są to dość popularne pasje, jak właśnie bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka – nasi pracownicy zgłaszają się z propozycjami wspólnych startów czy organizacji obozów sportowych. W zeszłym roku odbyły się 2 obozy ze szkoleniem wspinaczkowym, w tym roku kobiecy obóz rowerowy, 2 obozy konne. Cały sezon nasi pracownicy z Sii Sailing Team startowali w regatach i mieli weekend szkoleniowy. 

Z drugiej strony wspieramy też pasje indywidualne: to dofinansowania dla naszych pracowników, którzy w jakiejś dziedzinie osiągnęli już wysoki poziom i chcą rozwijać lub promować swoje umiejętności. Dla przykładu: wspieramy Michała, Mistrza Polski we freedivingu, czyli nurkowaniu na jednym oddechu, bez butli tlenowej, Krzyśka, który wybiera się na Mistrzostwa Świata w Triatlonie, czy Emilię, która zdobywa w Polsce podia w jeździe Enduro. W ramach Sponsoringu Pasji finansowaliśmy międzynarodowy konkurs breakdance, organizowany przez Bartka, jednego z najlepszych breakdancerów w Polsce, czy Kuchipudi Dance Festival razem z Kornelią, która jest świetną tancerką i znawczynią tego tańca.

Kto może znaleźć pracę w Sii? Jakich pracowników szukacie?

Obecnie na stronie z ofertami pracy Sii zamieszczonych jest ponad 390 ogłoszeń. Szukamy przede wszystkim informatyków: programistów wielu języków, testerów, architektów i analityków systemów, project managerów projektów IT, inżynierów konstruktorów, elektroników, mechaników. Jest także wiele ofert do działów back office w samym Sii, czyli np. marketingu, kontrolingu czy HR. Warto śledzić ogłoszenia, bo naprawdę rozwijamy się bardzo dynamicznie – nie zwalniamy niezmiennie od 15 lat. Obecnie w Sii Polska pracuje już ok. 6 000 osób, a jednocześnie jesteśmy od wielu lat w czołówce rankingu Great Place to Work: aktualnie na pierwszym miejscu w Polsce wśród firm powyżej 500 osób i uwaga! – na drugim w Europie!

Przeczytaj także

Jak się czuje Kamil Hajda jako bohaterem eko muralu antysmogowego Sii Polska?

Jak działają farby, którymi został pomalowany eko mural Sii Polska w Katowicach?

NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,

Wróble. Ptaki Polski

Wróble. Zakład, że ich nie znasz?

Dziś lepiej poznamy wróble. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków, poznaliśmy też