Ludzie z pasją są nie do zatrzymania! | Eko murale Sii Polska

Katarzyna Domanska podczas Maratonu w zespole Sii Polska
Sii Polska prowadzi projekt z EcoEvolution.org! To polska firma IT, inżynierii i BPO, która w tym roku świętuje – swoje 15-lecie, 1 miliard przychodu i już 6000 pracowników! Z tej okazji firma stworzyła kampanię #UnstoppableSii, w której głównymi bohaterami są pracownicy. Powstaje pięć eko murali antysmogowych malowanych farbą KNOxOUT. Każdy metr tych murali czyści powietrze z mocą 1 drzewa: łącznie mają moc 1069 drzew! Pierwszy z serii murali jest już w Katowicach.
Pracownicy Sii Polska na antysmogowym muralu w Katowicach
Eko mural w Katowicach ma niemal 200 mkw., a to oznacza, że czyści powietrze z mocą niemal 200 drzew.

Dziś rozmawiamy z Katarzyną Domańską, która w Sii Polska jest CSR Managerem i odpowiada za Program Sponsoringu Pasji. Tak! Sii Polska prowadzi program grantowy, w którym przyznaje pracownikom fundusze, by wspierać w rozwoju ich pasji. Hasło Programu brzmi: „Passion drives Power People”. Dlatego w kampanii #UnstoppableSii, której częścią są eko murale rozsiane po Polsce, a bohaterami są pracownicy firmy, nie mogło zabraknąć także ich pasji!

Koncentrujemy się więc na pasach. I o tym jest rozmowa z Kasią. 

Sii Poska eko mural antysmogowy z pracownikami firmy
Najlepsi artyści malują antysmogowe murale Sii Polska, które będą w pięciu miastach

Ludzie z pasją są nie do zatrzymania! Ciekawi jesteśmy, czy pamiętasz jedną sytuację, której doświadczyłaś w Sii, a która utwierdziła Cię w przekonaniu: "Tu chcę pracować!"

Katarzyna Domańska, Sii Polska: – Na przestrzeni lat było wiele takich sytuacji, ale bardzo intensywnie zapamiętałam poczucie, że jest super i że tu bardzo pasuję, które miałam podczas 40. PZU Maratonu Warszawskiego w 2018 roku.

Kolega zgłosił w Programie Sponsoringu Pasji projekt #Siiruns40WM: 40 osób z Sii Polska miało przygotować się w 3 miesiące i przebiec jubileuszowy 40. Maraton Warszawski w ramach akcji #Biegamdobrze i jeszcze przy okazji zebrać 40000 zł na jedną z wybranych wspólnie organizacji charytatywnych.

Sama biegałam wtedy co najwyżej dystanse po 5 km, ale brałam udział w projekcie jako współorganizator, promotor zbiórek i kibic dla naszych zawodników. Drużyna przebiegła wtedy łącznie na treningach 16000 km, zebraliśmy wspólnie ponad 43000 zł na Fundację Rak&Roll i doświadczyliśmy niezliczonych ogromnych emocji! Atmosfera tego projektu była tak fajna i motywująca, że ludzie stworzyli zgrany zespół, będący początkiem i trzonem dzisiejszego Sii Running Team, który liczy już 300 osób.

Poczułam wtedy naprawdę dużą siłę i sens Programu, a dodatkowo sama, zmotywowana adrenaliną z tego wydarzenia, pół roku później przebiegłam swój pierwszy półmaraton. Super jest, że możemy się motywować nawzajem na oficjalnych startach, i wtedy naprawdę czuję, że razem jesteśmy nie do zatrzymania!

Katarzyna Domańska CSR Manager Sii Polska
Katarzyna Domańska, CSR Manager Sii Polska

W Sii Polska koordynujesz wspomniany już Program Sponsoringu Pasji. Jakie pasje mają pracownicy Sii?

W Programie Sponsoringu Pasji wsparliśmy już ponad 400 osób.Różnorodność jest ogromna: sport, kultura, technika!

Z jednej strony są to dość popularne pasje, jak właśnie bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka – nasi pracownicy zgłaszają się z propozycjami wspólnych startów czy organizacji obozów sportowych. W zeszłym roku odbyły się 2 obozy ze szkoleniem wspinaczkowym, w tym roku kobiecy obóz rowerowy, 2 obozy konne. Cały sezon nasi pracownicy z Sii Sailing Team startowali w regatach i mieli weekend szkoleniowy. 

Z drugiej strony wspieramy też pasje indywidualne: to dofinansowania dla naszych pracowników, którzy w jakiejś dziedzinie osiągnęli już wysoki poziom i chcą rozwijać lub promować swoje umiejętności. Dla przykładu: wspieramy Michała, Mistrza Polski we freedivingu, czyli nurkowaniu na jednym oddechu, bez butli tlenowej, Krzyśka, który wybiera się na Mistrzostwa Świata w Triatlonie, czy Emilię, która zdobywa w Polsce podia w jeździe Enduro. W ramach Sponsoringu Pasji finansowaliśmy międzynarodowy konkurs breakdance, organizowany przez Bartka, jednego z najlepszych breakdancerów w Polsce, czy Kuchipudi Dance Festival razem z Kornelią, która jest świetną tancerką i znawczynią tego tańca.

Kto może znaleźć pracę w Sii? Jakich pracowników szukacie?

Obecnie na stronie z ofertami pracy Sii zamieszczonych jest ponad 390 ogłoszeń. Szukamy przede wszystkim informatyków: programistów wielu języków, testerów, architektów i analityków systemów, project managerów projektów IT, inżynierów konstruktorów, elektroników, mechaników. Jest także wiele ofert do działów back office w samym Sii, czyli np. marketingu, kontrolingu czy HR. Warto śledzić ogłoszenia, bo naprawdę rozwijamy się bardzo dynamicznie – nie zwalniamy niezmiennie od 15 lat. Obecnie w Sii Polska pracuje już ok. 6 000 osób, a jednocześnie jesteśmy od wielu lat w czołówce rankingu Great Place to Work: aktualnie na pierwszym miejscu w Polsce wśród firm powyżej 500 osób i uwaga! – na drugim w Europie!

Przeczytaj także

Jak się czuje Kamil Hajda jako bohaterem eko muralu antysmogowego Sii Polska?

Jak działają farby, którymi został pomalowany eko mural Sii Polska w Katowicach?

NEWS

Podobne

Sonko eko mural w Warszawie

Sonko. Podsumowanie kampanii

Grupa RW przeprowadziła kampanię muralową dla Sonko Sp. z o.o. Fundacja EcoEvolution.org jest odpowiedzialna za audyt ekologiczności podejmowanych działań. Przeprowadziliśmy audyt odnośnie śladu węglowego oraz