Pracownicy Sii Polska na eko muralach w pięciu miastach!

Antysmogowy, ekologiczny mural Sii w Katowicach, kampania UnstoppableSII

Sii Polska – największy dostawca usług IT, inżynieryjnych, BPO oraz doradztwa w Polsce obchodzi swoje 15-lecie. Firma rozpoczyna kampanię: „Nie do zatrzymania od 15 lat”.  6000 specjalistów w 14 lokalizacjach w całej Polsce i 1 mld zł przychodu.

Bohaterami eko murali, które powstaną w pięciu miastach, są Katarzyna, Kamil oraz Remek, którzy na co dzień pracują w oddziałach firmy w Warszawie, Katowicach oraz Lublinie. W Sii rozwijają nie tylko swoją karierę, ale również pasje.

W tym roku Sii po raz pierwszy zajęła 1. miejsce w rankingu Great Place to Work w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 osób. Eko murale namawiają do pracy w Sii. W tej chwili jest niemal 390 ofert pracy, ale pokazuje też, że w pracy liczy się też atmosfera. Każdy z murali jest namalowany ekologiczną farbą antysmogową KNOxOUT. 

Jak działa antysmogowa farba na eko muralach Sii Polska?

Farba KNOxOUT została wymyślona w kooperatywnie brytyjsko-filipińskiej. Brytyjczycy (teraz jako Crystal) specjalizowali się w produkowaniu nano dwutlenku tytanu, który od dziesięcioleci był wykorzystywany do redukowania zanieczyszczeń w elektrowniach. Natomiast Filipińczycy produkowali znakomitej jakości farby (Boysen znajduje jest w 50. najlepszych firm farbiarskich na świecie).

Członkowie zespołu projektowego dwa lata podróżowali z Wielkiej Brytanii na Filipiny, i na odwrót. Przeprowadzli liczne testy, gdyż stworzenie farby o takich właściwościach to nie lada wyczyn. Nano dwutlenek tytanu ma tendencję do zbrylania i wtedy nie jest już zdolny do oczyszczania powietrza. Jednocześnie jest na tyle silny, że z łatwością mógłby zniszczyć kolor farby. Zespołowi pracującemu nad KNOxOUT udało się te wszystkie przeszkody pokonać. Ich praca jest objęta patentem.

Pierwszy ekologiczny mural antysmogowy na świecie został namalowany 12 lat temu, i do dziś przy najbardziej ruchliwej ulicy na Filipinach redukuje szkodliwe tlenki azotu. Farba jest trwała. Zwykły deszcz może ją oczyścić. Przy tym nie osadza się na niej pleśń, grzyby, ma też właściwości antybakteryjne. Jest nazywana farbą “ujemną LZO”, ponieważ niweluje więcej lotnych związków organicznych, niż zostało wykorzystanych do jej stworzenia. Jest więc bezwonna.

Sii Polska eko celebruje!

Fatalnej jakości powietrze, to realny problem. Z farbą KNOxOUT możemy niwelować ślad tlenków azotu, który powstaje, gdy jeździmy samochodem.

1 mkw. pomalowany KNOxOUT-em redukuje do 0,44 g tlenków azotu. Każdy z nas może jeszcze dziś sprawdzić, ile takich szkodliwych zanieczyszczeń wytwarza jego samochód. Dla porównania drzewo dziennie filtruje 0,44 g tlenków azotu.

To ważne, by każdy z nas nauczył się dostrzegać swój wpływ na Planetę, a potem sprawdzić, jak może go ograniczać.I warto brać przykład z Sii Polska. Jak już świętować swoje 15-lecie, to niech to będzie radosne, ale również ekologiczne celebrowanie.

O Sii Polska piszemy jeszcze tu:

Sii Polska wspiera pasje pracowników. Jakie są to pasje? Trzy z nich są na eko muralach. 

Jak się czuje Kamil Hajda jako bohater eko muralu antysmogowego Sii Polska?

NEWS

Podobne

Odra Centrum Rozmowy o rzece Odra

Co się dzieje z Odrą?

We Wrocławiu trwają Dni Odry. Organizatorem jest miasto Wrocław. Oprócz pikników i koncertów odbywają się także trzy merytoryczne dyskusje. Pierwsza z nich już za nami.

Wizualizacja dwóch ptasich ekologicznych murali, które powstaną w Gdyni

Ekologiczne, ptasie murale w Gdyni!

A jakby tak sprawami najwyżej rangi uczynić przyrodę? Gdybyśmy w telewizji zamiast kłótni polityków, usłyszeli, że szpaki mają nowe budki lęgowe, że nowe gatunki ptaków

Jakub Typiak tłumaczy, jak zrobić budkę lęgową dla szpaka

Czy możemy karmić ptaki chlebem?

Dziś dowiemy się, jak dokarmiać ptaki.  W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków,

Wróble. Ptaki Polski

Wróble. Zakład, że ich nie znasz?

Dziś lepiej poznamy wróble. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre ptaki, by przetrwać, potrzebują starych drzew, w jaki sposób człowiek jest zależny od ptaków, poznaliśmy też